Jdi na obsah Jdi na menu
 


No tak tady pište do komentářů, co se svím koníkem děláte a tak

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Barča

(Barča , 21. 7. 2009 20:56)

Ahoj Calambio dnes si vyjedem na vyjíždku a pak si pudes zaplavat!!!tak já tě vyhřebelcuju a nasedlám
a nauzdím ano!!!Apojedem nejdřív se rozklusáš a pak si zacváláme!
Tak po už se vrátíme Já tě odsedlám a půjdeš si zaplavat!!!!Ted te odvedu do stáje tam ti dam jidlo a piti a odvedu te na pastvu!!!Vyčistím ti box a pudeš spinkat!!!!!
Byla to moc hezká projíždka!

muj kun

(kurva, 14. 7. 2009 11:44)

ne delam si srandu jsem na nej hodna a on na me . nikdy me nekousnul.
když ráno přijdu k jeho boxu tak me pozdraví svým hlasytým řehtáním.odvedu ho do výběhu a vyčistím mu box. potom ho přivedu do boxu a vyčistím ho. pak ho osedlám a jede se na vyjíždku.
muj kun se jmenuje VÍTR a miluju ho strašně moc.

muj kun

(kurva, 14. 7. 2009 11:34)

muj kun je fakt desnej biju ho

Magia

(Atea, 1. 6. 2008 12:11)

Hurá za Magií!!! Přišla jsem k ní fo boxu, a zdálo se mi, že se už nemůže dočkat dnešní vyjížďky. Ostatně stejně jako já:D. Vzala jsem si měkký kartáč, a hřbílko. Rychle jsem jí přejela vzala navlhčenou houbičku a přejela jí oči a nozdry, vyčitila kopyta a načesala hřívu. Teď už byla připravena na vyjížďku. Dala jsem nohu do třemu, a hurá do sedla! Když jsme šli okolo výběhu, tak k nám nadšeně přiběhla Shahmaan a nadšeně se s Magií vítal.Nakonec jsem se rozhodla, že s Magií pojedu do druhé lesa, který je po pravé ruce. Celý jsme ho s Magií procválali, a většinou se našel i ten nějaký kmen přes cestu, který jsme s nadšením mohli přeskočit. Magii to opravdu šlo, a tak jsem jí vyčistila, udělala asi 2 copánky, dala jí seno a vodičku, a to samé udělala i u Shahmaana. poté jsem už utíkala domů!

Shahmaan

(Atea, 1. 6. 2008 11:55)

Koníci!!! Straaašně se vám omlouvám, ale kvuli špatným známkám sem měla zakázaný počítač! Teď už jsem tu jen a jen pro vás!!!

Shahmann
Dneska jsem KONEČNĚ po dlouhé době mohla na počítač. A tak se o tebe jdu postarat... Přišla jsem k tobě do boxu, a položila jsem svou hlavu do tvé krásné hřívy. Pak jsme se jetšě chvilku mazlili, ale já už to nemohla dál vydržet. Proto jsem tě rychle a mrštně vyhřebelcovala. Hodila jsem na tebe sedlo a nauzdila jsem tě. Pak jsem se celá bez sebe radostí konečně vyhoupla do sedla! Pak jsme chvíli krkovali v lese, klusali jsme a nakonec jsme si zacválali křížem křážem loukou. Byla to opravdu nááádhera!

Vyjížďky ( napřed Achallo, potom Fanti )

(Sisi ( majitelka stáje ), 13. 5. 2008 20:24)

Vzala jsem ohlávku a vodítko a šla jsem pro Achalla. On se spokojeně pásl a skoro u toho usnul. Když jsem na něho zavolala, trošku se lekl a přišel za mnou. Donesla jsem mu mrkvičku a on si nani spokojeně pochutnal. Dala jsem mu ohlávku a cvakla vodítko. Vyvedla jsem ho z výběhu a potom jsem ho přivázala u kůlu. Donesla jsem sedlo a uzdu. Nasedlala jsem ho, potom jsme vyjeli a on bl v pohodě. No moc se mu nechtělo jet, ale když jsem mu dala povel KLUS, hned se vzpamatoval. Hezky a rychle klusal. Vůbec se nelekal a klidně jel. Potom jsem mu dala povel CVAL a on se hned dal do pohybu. Já jsem v té chvíli zapoměla na všechno a to jsem neměla. Začal se se mnou vracet a jak jsem se konečně já vzpamatovala, už jsme stáli před stájí. Venku jsme byli jen hodinku, tak jsem s ním šla do kruhovky.


Jak jsem se vrátila, šla jsem pro Fantiho a on byl naopak akční a poletoval po celém výběhu. Nešel zastavit, nešlo s ním dělat vůbec nic. Běhal tam pořád a koně mu s údivem vyhýbali. Řekla jsem mu NA a vytáhla jsem mrkev. Rychle za mnou přiběhl a jako beránek si ji vzal. Já jsem nad tím jen vrtěla hlavou a dala jsem mu vodítko. Taky jsem ho přivázala u kůlu a nasedlala jsem ho. Ten den jsem vybrala cestu do Dolan. Cválali jsme po louce a potom jsme v lese jen pomalu klusali. Byla to zábeva, ale když jsem se podívala na kostelní hodiny, bylo užpozdě. Museli jsme se vrátit, jinak by oba koně trpěli hlady.

Nakrmila jsem je a rozloučila jsem se s něma. Oni na pozdrav zafrkali a já jsem uklidila věci. Potom už jsem odešla a oni ještě jedli. Byli celkem unavení a tak usnuli už v 8 večer.

Vyjížďka s Fantim

(Sisi ( web ), 10. 5. 2008 11:21)

Hned potom jsem šla pro Fantiho a ten se vůbec nekopal. Vyvedla jsem ho až ke stáji a na to samé místa, jako Achalla, jsem ho přivázala. Vykartáčovala jsem ho a vybrala mu z kopyt. Potom jsem ho nasedlala a jeli jsme ven.

Vyjížďka s Achallem

(Sisi ( web ), 10. 5. 2008 11:19)

Když jsem šla pro Achalla do výběhu, viděla jsem, jak se pere s Shahmaanem. Ale jak jsem k němu přišla, okamžitě toho nechal, přestal ho kopat a přišel ke mně. Já jsem mu připla vodítku a přivázala jsem ho venku. Donesla jsem čištění a přeje la jsem ho. Nebyl nijak zvlášť špinavý, bylo to rychle. Nasedlala jsem ho a sedla si na něj. Šli jsme k potoku ( přibližně 1 hodinu ). U potoku se napil a odpočinul si. Potom jsme se zase tak 1 hodinku vraceli. Po 2 hodinkách venku už mu vyhládlo a tak dostal nažrat.
Věci jsem nechala vytažené, potom jsem totiž šla za Fantim.

Vyjížďka II.

(Sisi, 9. 5. 2008 18:07)

Vyvedla jsem Fantiho z výběhu a zavedla jsem ho do boxu. Tam jsem ho přivázala a osedlala. Vyjeli jsem si na naši první vyjížďku, tak různě. No napřed jsme jeli po trávě a potom jsme šli chvíli v lese. On se tam trošku lekal, tak jsme šli jinam. Procházeli jsme vesnicí a já jsem na něm cvičila. Přetočila jsem se v sedle a on se jaksi rozběhl. Tak jsem se přetočila zase spátky, ale on už byl u stáje. Venku jsme byli 1 hodinu a mě to stačilo. Krokovala jsem ho a pak zavedla do boxu. On byl šťastný a pořádně žral. Já jsem schovala věci, rpzloučila se s ním a odešla jsem.

.....Vyjížďka.......

(Sisi ( majitelka stáje ), 9. 5. 2008 11:26)

Když jsem šla pro Achalla do výběhu, už na mě řehtal. Stál u ohradníku a nedočkavě frkal. Já jsem otevřela výběh a on hned přišel. Vyvedlajsem ho a přivázala v boxu. Donesla jsem mu mrkvičku a vyhřebelcovala ho. Potom jsem si došla do sedlovny pro sedlo a uzda. Nasedlala jsem ho a potom jsme vyjeli. Jeli jsme do lesa. Cestou jsme si cválali a v lese hezky krokoval. Prošli jsme půlku lesa a vyšli z něho ven. Domů jsme se vraceli za 2 hodiny a klusali jsme. On byl šťastný. Když jsme došli do stáje, dala jsem mu nažrat a šla schovat sedlo a uzdu. Achallo měl velký hlad a hrabal ve slámě. Za chvíil jsem mu donesla seno a on spokojeně žvýkal. Rozloučila jsem se s ním a odešla jsem. Až to sežral, byl hrozně unavený a tak usnul.

:o)

(Sisi ( web ), 8. 5. 2008 10:50)

Když jsem vyvedla Achalla z výběhu, byl divoký a moc se nedal vyhřebelcovat. Tak jsem toho nachvilku nechala a potom to zkusila znovu. Mezitím dostal mrkvičku a to ho trošku zklidnilo. Pak jsem ho nasedlala, jeli jsme na louku. On se semnou rozběhl ( no chtěla jsem to ) a cválal přes celou louku. Potom už se moc potil a tak jsem ho zastavila, pochválila a zase jsme se vraceli. Dostal nažrat a pak jsem odešla.

Shahmaan

(Atea, 3. 5. 2008 11:45)

Vzhledem k tomu, že když se dneska Shahmaanek vrátil z výběhu, tak si chtěl straaašně hrát, rozhodla jsem se že ho vyhřebelcuji, a půjdu se s ním honit na louku... Sice to bylo trošku nebezpečné ale Shahmaanka to bavilo a to bylo hlavní! Hráli jsme si spolu přibližně půl hodinky, pak nás to už omrzelo a vrátila jsem se s ním zpátky do boxu, kde jsem ho slámou vytřela do sucha a vzala jsem ho měkkým kartáčem. Pak jsem mu ještě podestlala čerstvou slámou a když jsem se vrátila ze sedlovny kde jsem čistila sedlo a uzdečku, tak už spokojeně pochrupoval... Nakonec jsem se s ním rozloučila a dala mu seno.

Magia
O Magiu jsem se už jednou dneska starala a tak jsem jí teď přinesla seno.

Tak ahoj koníci a snad se uvidíme ještě dnes!!!

Magia

(Atea, 3. 5. 2008 9:14)

Když jsem přišl k Magi do boxu, všimla jsem si, že je nějaká nervózní. Ale hned jak jsem jí začla hřebelcovat, málem se ,,skácela'' blahem. Když jsem jí vyhřebelcovala, byl čas na procházku. Nechtěla jsem jí dnes moc zatěžovat a tak jsem jí nasadila uzdečku a šli jsme se spolu projít po louce. Pak jsem s ní i běžela to znamená že ona klusala a já sotva mohla... Nakonec jsme dorazili domů, já jsem jí přejela hřbílkem a měkkým kartáčem a pak jsem ještě vzala nohy kopyťákem a tvrdým kartáčem... Nakonec jsme se spolu rozloučili a já jsem šla za Shahmaanem.

Vyjížďka

(Sisi ( majitelka stáje ), 30. 4. 2008 15:22)

Z Achallem jsme si vyjeli do lesa. Jeli jsme kolem potok a potom dorazili na louku. Z ní to bylo kousek do lesa. V lese jsme chvíli jeli a potom jsem z něho slezla. Byl spocený, protože většinu cesty jsme cválali. Dala jsem mu kousek tvrdého chleba a sama jsem se napila. Potom jsem na něj zase sedla a jeli jsme domů. Tam jsem ho dala do boxu a šla pryč. Zpokojeně pil a pak usnul.